All Posts By

ionut

Programul competitional al Festivalului OKaua, Editia a IV-a

By | Uncategorized | No Comments

Vineri, 13.05.2016

09:00 – Deschidere ziua I
10:00 – Trupa de Teatru Alter Botoșani – “Miorița”
11:15 – Trupa de Teatru Mimolino București – “Întâlniri”
11:45 – Trupa de Teatru Ad-hoc Pitești– “Arlechino&Friends”

13:00 – PAUZĂ

15:00 – Cuibul Artiștilor București – “Mai bine nu veni”
17:30 – U.N.A.T.C. – “Treapta a noua”
20:00 – Laborator de creație, Teatrul de Nisip – “Titlu Neterminat” (spectacol invitat)

 

Sâmbătă, 14.05.2016

09:30 – Deschidere ziua II
10:15 – Trupa de Teatru Victoria Art București – “Drum în jos cu înger”
12:00 – Trupa de Teatru Yorick București – “Flash-uri”
13:00 – Trupa de Teatru Aici Constanța – “Deșteptarea primăverii”

14:15 – PAUZĂ

15:15 – U.N.A.T.C. Trupa de Teatru Come together – “Norway.Today”
17:15 – Universitatea Hyperion, Facultatea de Arte “Geo Saizescu” Trupa de Teatru J.C. – “Cafeneaua”
19:20 – U.N.A.T.C. Trupa de Teatru Nathalie? – “7 zile din viata lui Simon Labrosse”

 

Duminică, 15.05.2016

10:00 – Deschidere ziua III
10:30 – Scenariul impus – în ordinea intrării în concurs
13:00 – PAUZĂ
14:00 – Festivitatea de Premiere

Lista participantilor la Editia a IV-a

By | Uncategorized | No Comments

A sosit momentul sa dezvaluim trupele participante la festival si spectacolele cu care vor veni:

Sectiunea liceeni:
Trupa de Teatru Ad-Hoc, de la “Asociatia Culturala Teatrul pentru Toti”, Pitesti – Arlechino&Friends
Trupa de Teatru Aici, Constanta – “Desteptarea primaverii”
Trupa de Teatru Alter, Botosani – “Miorita”
Trupa de Teatru Mimolino, Bucuresti – “Intalniri”
Trupa de Teatru Victoria Art, Bucuresti – “Break the wall”
Trupa de Teatru Yorick, Bucuresti – “Flash-uri”

Sectiunea studenti:
Trupa de Teatru Independent,  de la U.N.A.T.C “I.L.Caragiale” – “Treapta a 9-a”
Trupa de Teatru Cabina 14, de la U.N.A.T.C “I.L.Caragiale” – “Jafu”
Trupa de Teatru “Nathalie?”, de la U.N.A.T.C “I.L.Caragiale” – “7 zile din viata lui Simon Labrosse”
Trupa de Teatru J.C., de la Universitatea Hyperion, Facultatea de Arte “Geo Saizescu” – “Cafeneaua”
Trupa de Teatru Cuibul Artistilor – “Ambrios”

Trupa de Teatru Laboratorul de Nisip – “Titlu Neterminat” (spectacol prezentat in afara concursului)