Lista câștigătorilor ediției a 7-a

By 27/05/2019Uncategorized

Câștigătorii ediției a 7-a a Festivalului de Teatru OKaua

Categoria Scenografie:
• Diplomă de Excelență – Studenților clasei Ștefania Cenean de la UNATC IL Caragiale pentru expoziția de costume tradiționale românești
• Diplomă de Excelență – Studenților clasei Viorica Petrovici de la unARTE pentru exoziția de schițe de costum

Categoria Liceeni:
• Premiul Vox Artis – Ştefana Radu, Trupa de Teatru As
• Premiu pt cel mai bun afiș – Trupa de Teatru Aici, Constanţa, spectacolul Opera de trei parale
• Premiu regie – Câştigător: Adrian Piciorea, spectacolul Exploziv al Trupei de Teatru Mircea Albulescu, Câmpina
• Premiul special al juriului pentru aptitudini vocale, Oana Sârbu, pentru rolul din spectacolul Opera de trei parale al Trupei de Teatru Aici, Constanţa
• Premiu pt Cea Mai bună ACTRIȚĂ în rol Secundar –
Nominalizări: Delia Faur, Ingrid Teodor, Ramona Niculae
Câştigător: Ramona Niculae, pentru rolul din spectacolul Despre români numai de bine, al Trupei de Teatru Brainstorming, Bucureşti
• Premiu pt Cel Mai bun ACTOR în rol Secundar –
Nominalizări: Andrei Şerban, Ştefan Luncanu, Cristian David
Câştigător: Ştefan Luncanu pentru rolul din spectacolul Oameni, locuri şi lucruri al Trupei de Teatru Nobody’s Group Bacău
• Premiu pt Cea Mai bună ACTRIȚĂ în rol Principal –
Nominalizări: Maria Dinu, Oana Sîrbu,
Câştigător: Maria Dinu, pentru rolul din spectacolul Exploziv al Trupei de Teatru Mircea Albulescu, Câmpina
• Premiu pt Cel Mai bun ACTOR în rol Principal –
Nominalizări: Matei Bumbuţ, Eugen Munteanu, Daniel Stănciucu
Câştigător: Eugen Munteanu pentru rolul din spectacolul Exploziv al Trupei de Teatru Mircea Albulescu, Câmpina
• Premiul III – pentru Spectacol – Trupa de Teatru In The Spot Bacău, cu spectacolul Fear Narativ
• Premiul II – pentru Spectacol – Trupa de Teatru Mircea Albulescu Câmpina, cu spectacolul Exploziv
• Premiul I – pentru Spectacol – Trupa de Teatru Brainstorming Bucureşti, cu spectacolul Despre români numai de bine

Categoria Studenți Actorie:
• Premiu pentru cele mai bune costume – spectacolul “Chelnerul mut” Universitatea „Babeș-Bolyai”, Facultatea de Teatru și Film, Cluj
• Premiu pt cel mai bun afiș – spectacol “Sandros”, Universitatea „Babeș-Bolyai”, Facultatea de Teatru și Film, Cluj
• Premiu regie –
Nominalizări: Mara Opriş, Maria Doncu, Tony Adam Horaţiu
Câştigător: Tony Adam Horaţiu, pentru spectacolul “COCK” U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiu Improviso III – distribuţiei spectacolului “Metoda G” U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiu Improviso II – distribuţiei spectacolului “Pisica verde” Universitatea „Lucian Blaga” Sibiu
• Premiu Improviso I – distribuţiei spectacolului “Chelnerul mut” Universitatea „Babeș-Bolyai”, Facultatea de Teatru și Film, Cluj
• Premiul special al Juriului –Yannick Becker pentru rolul Sandros, Universitatea „Babeș-Bolyai”, Facultatea de Teatru și Film, Cluj
• Premiul special al juriului – Florin Grigoraș pentru rolul din spectacol COCK, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale”
• Premiul Adrian Pintea (Premiu de excelență) – spectacolul Yom Kippur, U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiu pt Cea Mai bună ACTRIȚĂ în rol Secundar –
Nominalizări: Ioana Moldovan, Angela Apostolovska, Francesca Pop
Câştigător: Angela Apostolovska pentru rolul din spectacolul Yom Kippur, U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiu pt Cel Mai bun ACTOR în rol Secundar –
Nominalizări: Yannick Becker, Denis Imbrescu, Gabriel Zaharia
Câştigător: Denis Imbrescu, pentru rolul din spectacolul “Romanţioşii”, U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiu pt Cea Mai bună ACTRIȚĂ în rol Principal –
Nominalizări: Mădălina Stoica, Sandra Ducuţă, Alis Ana Maria Pelle,
Câştigător: Sandra Ducuţă, pentru rolul din spectacolul “COCK”, U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiu pt Cel Mai bun ACTOR în rol Principal –
Nominalizări: Tudor Cucu Dumitrescu, Denis Imbrescu, Robert Iosif
Câştigător: Tudor Cucu Dumitrescu pentru rolurile din spectacolele “Romanţioşii” şi “COCK”, U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiul III – pentru Spectacol – Pisica verde, Universitatea „Lucian Blaga” Sibiu
• Premiul II – pentru Spectacol – Metoda G, U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti
• Premiul I – pentru Spectacol – Chelnerul Mut, Universitatea „Babeș-Bolyai”, Facultatea de Teatru și Film, Cluj

Marele Premiu al Festivalului – spectacolul “COCK”,
U.N.A.T.C. “I.L.Caragiale” Bucureşti

Felicitări tuturor participanților și câștigătorilor!

Leave a Reply