Lista castigatorilor Editiei a IV-a a Festivalului National de Teatru OKaua

By 17/05/2016Uncategorized

Felicitari tuturor participantilor pentru spectacolele si momentele deosebite in cadrul concursului. Iata lista castigatorilor:


Secțiunea scenografie::

  • Premiul de excelență: U.N.A.T.C. „I.L.Caragiale”, secția scenografie pentru Expozitia de costume elisabetane

    Sectiunea Liceeni:

      • Premiul pentru cel mai bun afiș: Trupa de Teatru Yorick București
      • Premiul Vox Artis: Cristine Hambășeanu, Trupa de Teatru Victoria Art București
      • Premiul special al juriului pentru „Întâlnirea dintre teatru și umanitate” – Trupa de Teatru Mimolino de la Școala profesională specială nr. 3
      • Premiul special al juriului pentru „Teatrul ca vocație existențială” – Silviu Oltean, coordonatorul Trupei de Teatru Mimolino București
      • Premiul special al juriului pentru „Personalitatea individuală în creația colectivă” – Pleșca Cosmina, Trupa de Teatru Alter Botoșani
      • Premiul special al juriului pentru „Implicarea coregrafică în conceptul scenic al spectacolului Miorița” – Vica Bucun, Trupa de Teatru Alter Botoșani
      • Premiul pentru cea mai bună regie: Silvia Răileanu pentru spectacolul „Miorița” al Trupei de Teatru Alter Botoșani
      • Premiul pentru cele mai bune costume: Trupa de Teatru Alter Botoșani pentru spectacolul „Miorița”
      • Premiul II pentru scenariul impus: Trupa de Teatru Alter de la Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani
      • Premiul I pentru scenariul impus: Trupa de Teatru Aici de la Asociația Culturală Teen Talent Constanța
      • Premiul pentru cea mai buna actrița în rol secundar: EX AEQUO: Ana Maria Copu pentru rolul Arianna din spectacolul „Flash-uri”, Trupa de Teatru Yorick București și Lăcrămioara Soare pentru rolul Thea din spectacolul „Deșteptarea primăverii”, Trupa de Teatru Aici Constanța
      • Premiul pentru cel mai bun actor în rol secundar: EX AEQUO: Radu Țăpușa pentru rolul Moritz din spectacolul „Deșteptarea primăverii”, Trupa de Teatru Aici Constanța și Adrian Caramangiu pentru rolurile făcute în spectacolul „Deșteptarea primăverii”, Trupa de Teatru Aici Constanța
      • Premiul pentru cea mai bună actriță în rol principal: EX AEQUO: Michelle Heinzl pentru rolul Ema din spectacolul „Flash-uri”, Trupa de Teatru Yorick și Ioana Emilia Luculescu pentru rolul Wendla din spectacolul „Deșteptarea primăverii”, Trupa de Teatru Aici Constanța
      • Premiul pentru cel mai bun actor în rol principal: Răzvan Mîndruță pentru rolul Melchior din spectacolul „Deșteptarea primăverii”, Trupa de Teatru Aici Constanța
      • Premiul III pentru cel mai bun spectacol: Trupa de Teatru Ad-hoc de la Asociația Culturală „Teatrul pentru toți” Pitești pentru spectacolul Arlechino&Friends
      • Premiul II pentru cel mai bun spectacol: Trupa de Teatru Yorick București pentru spectacolul Flash-uri
      • Premiul I pentru cel mai bun spectacol: Trupa de Teatru Alter de la Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani pentru spectacolul Miorița


    Secțiunea studenți:

      • Premiul pentru cel mai afiș: Cuibul Artiștilor București
      • Premiul Vox Artis: Bianca Oprea, Trupa de Teatru B52, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul special al juriului pentru cea mai buna scenografie: Andreea Moisescu pentru spectacolul „Norway.Today”, Trupa de Teatru Come together, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale”
      • Premiul special al juriului: Andreea Mera pentru rolul Tracy din spectacolul „Treapta a noua”, Trupa de Teatru B52, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul special al juriului: Victor Tăpeanu pentru rolul El din spectacolul „Mai bine nu veni”, Cuibul Artiștilor București
      • Premiul III Improvisso: Victor Țăpeanu, Cuibul Artștilor București
      • Premiul II Improvisso: Trupa de Teatru Nathalie?, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul I Improvisso: Mihai Vasilescu, Universitatea Hyperion, Facultatea de Arte „Geo Saizescu”
      • Premiul pentru cea mai bună actriță în rol secundar: Bianca Cuculici pentru rolul Nathalie din spectacolul „7 zile din viata lui Simon Labrosse”, Trupa de Teatru Nathalie?, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul pentru cel mai bun actor în rol secundar: Codrin Boldea pentru rolul Leo din spectacolul „7 zile din viata lui Simon Labrosse”, Trupa de Teatru Nathalie?, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul pentru cea mai buna actriță în rol principal: Gloria Melu pentru rolul Melissa din spectacolul „Treapta a noua”, Trupa de Teatru B52, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul pentru cel mai bun actor în rol principal: Voicu Aaniței pentru rolurile din spectacolele „Norway.Today” și „7 zile din viata lui Simon Labrosse”, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul III pentru cel mai bun spectacol: „Mai bine nu veni”, Cuibul Artiștilor București
      • Premiul II pentru cel mai bun spectacol: Treapta a noua”, Trupa de Teatru B52, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      • Premiul I pentru cel mai bun spectacol: „Norway.Today”, Trupa de Teatru Come together, U.N.A.T.C „I.L.Caragiale” București
      •  
      • Marele Premiu Si Trofeul Festivalului de Teatru OKaua, ediția a IV-a: Trupa de Teatru Aici de la Asociația Culturală Teen Talent Constanța

Leave a Reply