Lista Câştigătorilor Ediţiei a VI-a

By 18/05/2018Uncategorized

Lista Câştigătorilor a Festivalului de Teatru OKaua, Ediţia a VI-a

Secţiunea Scenografie:
Premiu pentru Anul I Scenografie, UNATC “I.L. Caragiale”, Bucureşti, clasa Conf. Univ. Dr. Adriana Raicu

Secţiunea Liceeni:
Premiul special al juriului pentru coeziunea grupului pentru Acting-Up, Bucureşti

Premiul special al juriului pentru scenariu impus – Trupa Nant, Scoala Centrală, Bucureşti

Premiul pentru cel mai bun afiş: Trupa Arm-Arte, Colegiul Economic Virgil Madgearu București, cu spectacolul „Convertirea Soldatului Bromitt”

Premiul pentru cea mai bună regie: Tibi Roşu – Trupa Aici, Asociația Cultural Artistică „TEEN TALENT” Constanța, cu spectacolul „Doisprezece”

Premiul pentru cele mai bune costume: Trupa Act, Asociaţia „Ingenious Drama” Bacău, cu spectacolul „Țara lui Gufi”

Premiul “Vox Artis”: Tiberius Zavelea – Trupa Aici, Constanţa

Premiul pentru cel mai bun actor în rol secundar: Mihai Macovei – Trupa Aici, Constanţa

Premiul pentru cea mai bună actriţă în rol secundar: Una Toma – Trupa Brainstorming, Bucureşti

Premiul pentru cel mai bun actor în rol principal şi premiul FITS pentru cel mai bun actor: Tiberius Zavelea – Trupa Aici, Constanţa

Premiul pentru cea mai bună actriţă în rol principal: Maria Moroşan, Acting-Up, Bucureşti

Premiul “Adrian Pintea” pentru distincţie: Trică Hristu – Trupa Brainstorming, Bucureşti

Premiul III pentru cel mai bun spectacol: Trupa Aici, Asociația Cultural Artistică „TEEN TALENT” Constanța – spectacolul „Doisprezece”

Premiul II pentru cel mai bun spectacol: Trupa Brainstorming, Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc” București – spectacolul „Povești de familie”

Premiul I pentru cel mai bun spectacol şi premiul FITS pentru spectacol: Trupa Acting-Up, București – spectacolul „Amintiri fantomă”, premiat cu participarea la FITS 2019

Secţiunea Studenţi:
Premiul special al juriului pentru originalitata procesului scenic: Trupa Actharsis, Facultatea de Arte Galați

Premiul pentru cel mai bun afiş: U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Actorie – spectacolul „A fi sau a nu fi Hamlet!?”

Premiul pentru cea mai bună regie: Alexandru Andrei – Trupa BCZ, U.N.A.T.C „I.L. Caragiale” – spectacolul „Aniversarea”

Premiul “Vox Artis”: Adrian Loţcu – U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Păpuși-marionete

Premiul pentru cele mai bune costume: U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Actorie – spectacolul „A fi sau a nu fi Hamlet!?”

Premiul III “Improvviso”: Trupa Thalia, U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”

Premiul II “Improvviso”: Trupa Actharsis, Facultatea de Arte Galați

Premiul I “Improvviso”: U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Actorie – spectacolul „A fi sau a nu fi Hamlet!?”

Premiul pentru cel mai bun actor în rol secundar: Paul Nistor – U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Actorie – spectacolul „A fi sau a nu fi Hamlet!?”

Premiul pentru cea mai bună actriţă în rol secundar: Oana Cercel – U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Păpuși-marionete

Premiul pentru cel mai bun actor în rol principal: Andrei Redinciuc – Trupa Thalia, U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”

Premiul pentru cea mai bună actriţă în rol principal şi premiul FITS pentru cea mai bună actriţă: Andreea Şuilea – U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Actorie

Premiul III pentru cel mai bun spectacol: Trupa BCZ, U.N.A.T.C „I.L. Caragiale” – spectacolul „Aniversarea”

Premiul II pentru cel mai bun spectacol: U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Actorie – spectacolul „A fi sau a nu fi Hamlet!?”

Premiul I pentru cel mai bun spectacol: Trupa Thalia, U.N.A.T.C „I.L. Caragiale” – spectacolul “Lecţia”

MARELE PREMIU şi TROFEUL FESTIVALULUI DE TEATRU OKAUA, EDIŢIA A 6-A: spectacolul „La Fantasia (Una storia dei zanni)” – U.N.A.T.C „I.L. Caragiale”, Anul III – Păpuși-marionete

Leave a Reply